Kaynak:CUMHURİYET İnternet Gazetesi 16 Haz. 2019

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ortak yayın açıklaması

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Adayların yapacağı ortak yayının sonuca ciddi etkileri olabilir. Zira vatandaş kimin kim olduğunu tam manasıyla bilmiyor. Kampanyasını yalan üzerine bina edenler var, bir de gerçekler üzerine bina edenler var” diye konuştu.

“Her ikiir seçmen kitlesi İBB Başkanlığı seçimleri için kanımca kararını verdi. Belki % 5 lik bir kesimi bu gece saat 21.00 de İsmail Küçükkaya’nın moderatörlüğünde yapılacak bu ortak yayın etkileyebilir. Vatandaş Cumhur ittifakı adayı Sn. Binali Yıldırım’ı artıları, eksileriyle çok iyi tanıyor ama Millet ittifakı adayı Sn. Ekrem İmamoğlu’nu yeterince tanıyamadı. Çünkü onun fikir ve görüşleri, tekrar seçildiği takdirde vadettiği yapacakları ne yazık ki iktidara yakın TV kanallarından yayınlanmadı. Adeta yok sayıldı,  üstüne üstlük akıl almaz kara propagandalar da cabası. Evet, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan çok haklı. Gerçekten vatandaş kimin kim olduğunu hala bilmiyor.”   


‘İSTANBUL’UN KAYBEDECEK VAKTİ YOK’

Sn. Cumhurbaşkanı uçakta yaptığı konuşmada diyor ki:

31 Mart seçiminde çıkan neticeye baktığımızda -meclisler seçilmiş, komisyonlar belirlenmiş, başkanvekilleri belirlenmiş- neredeyse bütünüyle Cumhur İttifakı var. Ortada sadece bir belediye başkanının seçimi var. Bu şuna benziyor; parlamentosu olmayan bir başkan, aynı şekilde kabinesi olmayan bir başkan, aynı şekilde birçok kurulu olmayan bir başkan… Bunun çok sağlıklı çalışması mümkün değil. Hele hele bu yerelde hiç mümkün değil. Bütçenizi yapacaksınız, bütçenize onay verecek yer meclis. İmarı geçireceksiniz, komisyon müsadece etmeyince geçmez. ‘Bana komisyon müsaade etmedi, ne yapayım’ diyemezsin ki… Halkımıza bazı gerçekleri doğru anlatmak lazım ki neticeye sağlıklı gidelim. İstanbul’un kaybedecek vakti yok. İstanbul kendini ispatlamış bir zihniyetle zaten yönetilmiş. İstanbul’da 24-25 yıldır ne yapılmış diye soranlar, herhalde Avrasya Tüneli’nden, Marmaray’dan, üçüncü köprüden hiç geçmedi. Eskiden İstanbulda kavşak mı vardı, metrobüs mü vardı? Bunları bu hükümet yaptı. Adayımız Binali Yıldırım Bey’in burada çok ciddi emekleri var.

Şayet İmamoğlu seçilirse, yukarıda belirtilen ortamda ‘çok sağlıklı çalışması mümkün değil’ ise o zaman demokrasiyi rafa mı kaldıralım? Belediye meclisinde başkan dahil tüm üyeler İstanbul halkının huzuru, refahı, için ortak bir paydada buluşamayacaklar mı? Yani Başkan muhalif kanattan olunca iş yaptırılmayıp, engellenecek mi? Bu tür siyasi sıkıştırma haksızlığına nasıl onay verilebilir ki. Ayrıca İstanbul’a yapılan Avrasya Tüneli, Marmaray, Üçüncü Köprü gibi eserleri acaba daha önceki hangi AKP’nin İBBaşkanı yaptı? ”  İlhan Küçükbiçmen