AKP’li isimden İmamoğlu’na kravat yorumu: Yunan olduğunu gösterdi!

AKP Esenler Kandın Kolları İlçe Başkan Yardımcısı Sema Suna Özcan, sosyal medya hesabından Ekrem İmamoğlu’nun kravat seçimini yorumladı. Özcan, “Kravatlar bile kimin Türk kimin Yunan olduğunu gösterdi.” ifadesini kullandı.

17 Haziran 2019 Pazartesi 07:49

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin seçilmiş Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Trabzonlu olmasından dolayı AKP’li bazı siyasetçiler, ‘Pontus ve ‘Rum’ söylemlerini sürdürüyor.

Son olarak AKP Esenler Kandın Kolları İlçe Başkan Yardımcısı Sema Suna Özcan, sosyal medya hesabından Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım’ın katıldığı ortak programdan bir görsel paylaşarak İmamoğlu’nun kravat seçimini ‘Yunan olmak’la bağdaştırdı.

Özcan, paylaşımında, “Kravatlar bile kimin Türk kimin Yunan olduğunu gösterdi.” ifadesini kullandı. Özcan daha sonra bu paylaşımını sildi.

kravat.PNG

“Hani bir deyim vardır; ‘sözün bittiği yer’ diye. İşte bu çarpık ve tehlikeli anlayış sözün bittiği yerdir.

Bu hanımefendi siyasi görev üstlendiği AKP’ye ve ülkesine ne boyutta kötülük yaptığının farkında değildi ki… Birilerinin kulağını çekmesi sonucunda “saçma” sosyal paylaşımını silmiş…

Şu unutulmamalı ki; bu tür çirkin karalamalar AKP’ye ve Sn. Binali Yıldırım’a büyük zarar verir. Ayrıca İstanbul seçmeni 23 Haziranda sandıkta derhal cezayı keser kızım.” İlhan Küçükbiçmen