Batı dünyasında yalan haberler, dezenformasyon adeta havalarda uçuşuyor. Batı basınının bu sahtekarlığı bilmemesi mümkün değil. Ama neden bu haberleri servis ediyor? Bence Türkiye’ye karşı geçmiş çağların birikimiyle, şuur altlarında ur gibi bir sorun, ön yargı taşıyorlar.

Neredeyse 40 yılı bulan PKK terörü nedeniyle binlerce insanını ve ekonomik gücünü yitiren bir ülkeyi, hatta bir NATO ülkesini ne görüyor ne de hissediyorlar. Suriye’nin kuzeyinde, 900 km.lik sınır hattımızda yer alan PKK’nın uzantısı PYD ve YPG güçlerinin ülkemizde sebep olduğu çeşitli bombalama eylemlerinin tek sorumluları olduğu gerçeğini biliyorlar ama çok çabuk unutuyorlar.

Peki bu şartlar altında NATO ortağımız dediğiniz koca Türkiye Cumhuriyeti Devleti eli kolu bağlı mı otursaydı. Kendisine yıllardır bu bölgeden gelen DAEŞ’in de başını çektiği bu teröristlere ne yapsaydı da onları bu eylemlerden caydırsaydı. Artık bıçak kemiğe dayandı.

O bölgenin sahibi olan; her şeyi, ailesi, toprağı ve ekmeği o bölgede bulunan Özgür Suriye Ordusuna bağlı Arap, Kürt, Türkmen ve Ezidi’ler acaba Batılı güçler nezdinde ne yapmaları gerekirdi?

Tabii ki ÖSO TSK ile birlikte mücadele edecek ve kendilerine ait bu toprakları terör gruplarının elinden geri alacaklardı. Öyle de yaptılar, TSK’lerinin tecrübeli ve yetenekli asker ve komandoları eşliğinde, Türk Ordusunun Havadan ve Karadan son teknolojiyi içeren uçak, top, zırhlı araç ve tanklarının desteği ile 7 gün içerisinde başarıya ulaştılar.

Şimdi bu şartlar altında neymiş BM’ler “Türkiye, Suriye’deki Kürt savaşçıların (yani teröristlerin) ve politikacılarının ölümünden sorumlu tutulabilir” miş.

Hadi ordan…! Böyle abuk, subuk önerilerle bizi oyalamayın.

İlhan Küçükbiçmen

Son dakika… BM’den skandal tehdit: Türkiye sorumlu tutulabilir

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komitesi, Türkiye’nin Barış Pınarı Harekâtı’yla ilgili skandal açıklamalarda bulundu. Başta ABD olmak üzere Batı medyasının yalan haberlerinin etkisinde kaldığı açıkça belli olan Birleşmiş Milletler’in açıklamasında, “Türkiye, Suriye’deki Kürt savaşçıların ve politikacıların ölümünden uluslararası hukuka bağlı olarak sorumlu tutulabilir” denildi.

Sozcu.com.tr
12:15 –