Numan Kurtulmuş: “23 Haziran’ı geçelim, gerekirse tövbe ederiz”

26.05.2019 Kaynak: Yeniçağ Gazetesi

Numan Kurtulmuş: “23 Haziran’ı geçelim, gerekirse tövbe ederiz”

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş katıldığı iftar programında yaptığı konuşmada “23 Haziran’ı geçelim, ondan sonra gerekirse siyasi bakımdan tövbe istiğfar ederek yanlışlarımızdan kurtulacağız” dedi.

——————————————————————————————————————————————————-

Eveet… 6 Mayıs 2019 tarihinde YSK’nın çoğunluk 7 üyesinin (burcu burcu siyaset kokan)oylarıyla, kazandığı İBB Başkanlığı mazbatası elinden alınan Ekrem İMAMOĞLU kesinlikle pes etmeyeceğe benziyor. Bu genç ve dinamik lider her zamanki güler yüzüyle, toplumu kucaklayan olumlu ve yapıcı söylemleriyle 16 milyon İstanbullunun gönlünde taht kurmaya devam edecek gibi.

Yeni dönem seçim kampanyasında; EKREMOĞLU 18 günlük icraatında İstanbul halkına kazandırdığı, aylık 45.tl tutarındaki Öğrenci Abonman indirimini, dini ve milli bayramlardaki ücretsiz taşımayı, ücretsiz çocuk taşımasını, yoksul insanlara belediye yardım desteğini ve şeffaf belediyecilik anlayışını anlatmaya çalışacağından bahsediyor.

Ayrıca İBB’nin eski yönetiminin, 27 Milyar Lira gibi devasa bir borç yükü altındayken, yaklaşık 800 milyon lira tutarındaki çeşitli dernek ve vakıflarla yaptığı bağış görünümlü ihaleler desteği de çok düşündürücüdür. Bunlar galiba buz dağının sadece görünen küçük bir kısmı olsa gerek. Şayet İMAMOĞLU seçimi kazanırsa ardı arkası “ÇORAP SÖKÜĞÜ” gibi geleceğe benziyor. Yeri gelmişken bu tür israfların önlenmesine yönelik benzer çalışmaların da CHP’den Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı seçilen Sn. Mansur YAVAŞ tarafından başlatıldığı haberlerini medyadan öğreniyoruz.

Görünen o ki 23 Haziran 2013 de tekrarlanacak olan seçim yarışı galiba çok çetin geçecek.

Cumhurbaşkanı ve AKP’nin Genel Başkanı R.T.ERDOĞAN bu sefer işi sıkı tutmaya daha kararlı gibi… Sandığa gitmeyen “küskün” olarak nitelendirilen AKP seçmenini ortağı MHP’nin Genel Başkanı D.BAHÇELİ ile birlikte sandığa yöneltmek için tabiri caizse maddi, manevi her yolu deneyecekler. Ayrıca bu süreçte, Köprüden geçenlerin cezalarının affı ve Emeklilere 1000.-tl Bayram İkramiyesi derhal uygulamaya konuldu. Bir de bunlara Terörist Başı Aptullah ÖCALAN’a aniden sağlanan avukatlarıyla buluşma ve ortaya mesaj sunma olanağını eklersek…Değme keyiflerine.

Bunlar doğal olarak, seçim kampanyasını yürüten AKP adayı Sn. Binali YILDIRIM için hatırı sayılır destekler ve avantajlar olarak göze çarpmaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi gittikçe evrim geçiriyor ve sanki “Genel Seçim” havasına bürünüyor.

Bu öngörümün oluşmasına birçok neden gösterebilirim. Öncelikle Sn. Numan KURTULMUŞ’un yukarıda dillendirdiği “23 Haziran’ı hele bir geçelim, gerekirse tövbe istiğfar ederiz” cümlesi adeta 17 yıldır üst üste birikmiş sorunların  birer birer ortaya döküleceğinin işareti gibi gözüküyor. Bekleyip göreceğiz…

İlhan KÜÇÜKBİÇMEN

NOT: Dilerseniz FACEBOOK sayfama “kısa Mesaj” atarak duygu ve düşüncenizi iletebilirsiniz.