Ekrem İMAMOĞLU izlenimlerime ve değerlendirmelerime göre tam bir “FENOMEN”. Ülkemiz insanının günümüze değin çok az tattığı, sıra dışı bir “LEZZET”.

      Bunu tüm içtenliğimle ve samimiyetimle ifade ediyorum.

      O direk karşısındaki insanın yüreğine, vicdanına sesleniyor. Ziyaret edeceği aileyi İstanbul’un kenar mahallelerinden, varoşlarından en önemlisi de “YER SOFRALARINDA KIT KANAAT AÇACAĞI İFTAR YEMEĞİNİ YOKSUL AİLELERDEN seçiyor.

        Umarım bu sevecen ve alçak gönüllü olma davranışı devam eder… Şimdi sizlerle, T-24 ten aldığım; onun 14 Mayıs günü tanıştığı pırıl pırıl bir gencimizle olan diyaloğunu paylaşacağım. Kalın sağlıcakla.

İlhan KÜÇÜKBİÇMEN

İmamoğlu, ‘Sen utanma, biz utanalım’ dediği Cebrail’in evini ziyaret etti

Ekrem İmamoğlu Cebrail Gümüştepe

14 Mayıs 2019 23:10

YSK’nın İstanbul’da yeniden seçim kararı sonrası mazbatası iptal edilen Ekrem İmamoğlu, 5 Şubat’ta yaptığı hal ziyaretinde, sabah namazı çıkışında tanıştığı Cebrail Gümüştepe‘nin Esenler’deki evinde iftarını açtı. İmamoğlu, okula gitmediğini söyleyen Gümüştepe’ye, ”Okumak istemedin mi” sorusunu yöneltmiş, ”Maddi durumlar el vermedi. Utandığım için söyleyemedim” yanıtını almıştı. Bunun üzerine İmamoğlu, ”Biz utanalım, sen niye utanacaksın…” demişti. İkili arasındaki bu konuşma, sosyal medyada konuşulmuştu.

İmamoğlu, 5 Şubat Salı günü Bayrampaşa Hal’ini sabah 06.00’da ziyaret etti. Hal esnafıyla sohbet eden İmamoğlu, sabah namazını İstanbul Toptancı Halleri Camii’nde esnaf ile birlikte kıldı. İmamoğlu, camiden, 17 yaşındaki Cebrail Gümüştepe adlı bir genç ile birlikte çıktı. İmamoğlu, okula gitmediğini söyleyen Gümüştepe’ye, ”Okumak istemedin mi” sorusunu yöneltti ve ”Maddi durumlar el vermedi. Utandığım için söyleyemedim” yanıtını aldı. Bunun üzerine, ”Biz utanalım, sen niye utanacaksın…” diyen İmamoğlu, basın danışmanı Murat Ongun’dan Cebrail’le iletişime geçilmesini istedi.

“Anacığım gönüller ferah”

İmamoğlu, Cebrail’in Esenler Kemer Mahallesi’ndeki evine iftar ziyaretinde bulundu. İmamoğlu’nun geleceğini önceden öğrenen mahalleliler, İmamoğlu’na sevgi gösterilerinde bulundu ve fotoğraf çektirdi. Gümüştepe, İmamoğlu’nu, annesi Emel ve babası Yusuf Gümüştepe ile birlikte karşıladı.

İmamoğlu, anne Emel Gümüştepe’nin, ”Yerimiz dar. Kusura bakmayın” sözlerine, ”Anacığım, gönüller ferah. Her şey güzel” yanıtını verdi. Gümüştepe, ”Başkanım, ortaokul diplomamı aldım” deyince, İmamoğlu’ndan, ”Aferin. Sakın bırakma. Büyük adamsın, büyük işler yapacaksın. Hayatta hep başarılı olacaksın. Diğer diplomalarını da takip edeceğim” yanıtını aldı. Gümüştepe’nin, İmamoğlu’na, ”Zaten ben artık sizin peşinizi bırakmayacağım” demesi gülüşmelere neden oldu.

“Her ev benim”

Evde bulunan misafirlerden biri, İmamoğlu’na, ”Ramazan bitmeden bir akşam bize de gelin” sözleriyle davette bulundu. İmamoğlu’nun bu davete yanıtı, ”Keşke. Allah razı olsun. Her ev benim. Kapısını çalarım hiç sorgusuz. Bazen görüyorum, çekingen, selam vermeyen insanları. Israrla selam vereceksin. Bazen insanların kalbine buz gelmiştir. Ona bir sıcaklık vereceksin, içi erir gider. Bir bakmışsın senden çok selam veriyor. İnsanlar, birbirini tanımadan etmeden, birileri dedi diye kırgınlıklar, küskünlükler yaşamamalı. Ne demek ya selam vermemek. Allah’ın selamı ya. Selamı ver, selamı al. Bu nedir? Bunların hepsi bitsin. Onun için, ‘Her ev benim’ diyorum” oldu.

İmamoğlu ve Gümüştepe Ailesi, iftarını, keyifli bir sohbet eşliğinde yer sofrasında açtı. İmamoğlu, iftar sonrasından kalktıktan sonra aile fertleri ve komşularla anı fotoğrafları çektirdi.

NOT: Dilerseniz FACEBOOK sayfama “kısa Mesaj” atarak duygu ve düşüncenizi iletebilirsiniz.