Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikte din görevlileriyle buluştu. Erdoğan konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu sert sözlerle eleştirdi. Kaynak:cumhuriyet.com.tr

Yayınlanma tarihi: 04 Ekim 2018 Perşembe, 14:54

KILIÇDAROĞLU  ELEŞTİRİSİ 

Şimdi çıkmış ezandan Kur’an’dan bahsediyor. Sen ne anlarsın ezandan Kur’an’dan? Sadece milleti aldatmak için bir taraftan ezan Kur’an diyeceksin. Onunla onu bir araya getirme. Zaman zaman cenaze namazlarında görünme suretiyle bu milleti aldatmaya kalkma. Bu kadar güçlü parti olacaksın kapatılmakla karşı karşıya kalacaksın. Bunu yaşadık. Camilerin ahırlara çevrildiği belgeleri elimizde var.’ Şiire bak ‘Ey Samsun’da karaya çıkan ilah merhaba.’ Gidip abuk sabuk ifadelerle Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal’in istismar edildiği dönemlere de tanıklık ettik.

YORUM: Bu konuşmalar ülkemiz geleceği için gerçekten çok tehlikeli…çok. Sn. Cumhurbaşkanı Sarayına topladığı din görevlilerine aynen yukarıdaki gibi konuşuyor. Yani Ana Muhalefet Partisi Başkanı Sn. Kılıçdaroğlu’na ne derler “ağzına geleni” söylüyor. Ardından da ülke insanından birlik, beraberlik…vs. bekliyor.

Ülkenin çok zor bir ekonomik çöküş sürecinden geçtiği, TL’nin devamlı değer yitirdiği, çarşı, pazarın adeta yangın yerine döndüğü, çiftçinin, işçinin, memurun ama en önemlisi de emeklinin inim inim inlediği böyle zorlu bir dönemde, Sn. Erdoğan halkın dikkatini başka yönlere çevirmek için çok tehlikeli bir oyun oynuyor.

Onun söylediklerini başka birisi söylese; “halkı kin ve nefrete tahrik etme” suçundan savcılık derhal takibat başlatır.

İlhan Küçükbiçmen