04.10.2018

Mustafa Tuna ile Melih Gökçek arasındaki kavga gittikçe sertleşiyor. Gökçek, Tuna’yı yalan söylemekle suçladı ve “Seni insan yüzüne çıkamaz hale getiririm” dedi.

13:19 3 Ekim 2018 Sözcü Gazetesi

AKP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, katıldığı bir televizyon programında Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin gelirlerindeki artışlarla ilgili çarpıcı rakamlara dikkat çekti. Tuna, belediyenin hafriyat gelirinin aylık 30 bin Türk Lirası iken, belediyeye devrolduktan sonra ortalama 15 milyon TL’ye çıktığını söyledi ve isim vermeden kendisinden önceki AKP’li eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i eleştirdi.

GÖKÇEK’TEN TUNA’YA YANIT

Tuna’nın açıklamasına Melih Gökçek’ten yanıt gecikmedi. Gökçek, sosyal medya platformu Twitter’daki hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bugün Sn Mustafa Tuna attığı twitte ve bir TV’de yaptığı konuşmada aylık 30.000 TL olan hafriyat gelirlerinin 15 milyon TL’ye ulaştığını yazarak resmen vatandaşın gözünde bizi hırsız ilân etmiş… Verdiğim cevabın bir nefsi müdafaa olduğunu parti yönetimimin anlayışla karşılayaçağı ümidiyle, konuyu detaylı olarak anlatmak isterim…

 “BU RAKAM TUNA’NIN YALANIDIR”

 “NİÇİN ALDATIYORSUNUZ”

 “BELEDİYEYİ İKİ KİŞİ İDARE EDİYOR”

 “SENİ İNSAN YÜZÜNE ÇIKAMAZ HALE GETİRİRİM” başlıkları altında bilgiler verdi

“Son sözüm Sn Mustafa Tuna’ya…” diyen Gökçek, Tuna’ya şöyle seslendi:

“Buraya kadar yazdıklarım sadece nefs-i müdafaa… İnan partime zarar vermeyeceğime inansam, seni insan yüzüne çıkamaz hale getiririm… Söyle adamlarına davamıza daha çok zarar vermesinler…

YORUM: Görüyorsunuz Ankara Büyük Şehir Belediyesinin, uzun yıllar Melih GÖKÇEK tarafından nasıl yönetildiğini. Mafya lideri gibi sağa sola savurduğu tehditlerini.  Önce şunu söyleyeyim, Melih bey arkasında “kuyruklu yıldız” gibi akıl almaz şaibeler bırakarak 2017 yılında mensubu olduğu AKP’nin genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Sn. Erdoğan tarafından görevinden istifa etme durumunda bırakılmıştır. Hani bilmeyen olur da…

Ama ben de birçok ülkem insanı, Ankara’lı ve eski AKP’li Meclis Başkanı Sn. Bülent Arınç gibi  yakın gelecekte Melih Gökçek’in “BAĞIMSIZ TÜRK ADALETİ”  karşısında hesap vereceğine kesin gözüyle inanıyorum.

Başsavcılıktan Gökçek’e hafriyat incelemesi

Ankara Belediye Başkanı Tuna, Gökçek’e yönelik hafriyat işlerinde yolsuzluk yaptığı imasında bulundu. Başsavcılık harekete geçti.
Not: İlerde dava açılır ve sonuçlanırsa, buraya ek bilgi vereceğim.

İlhan Küçükbiçmen