Kaynak: 15.06.2019 tarihli CUMHURİYET İnternet Gazetesi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, muhtarlarla bir araya geldi. Bakırköy’de bir otelde düzenlenen programa TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan, MHP’li divan üyeleri, milletvekilleri ve muhtarlar katıldı. Programda konuşan Devlet Bahçeli, “İstanbul denildi mi bizim aklımıza ihtişam, muhasım odakların aklına da intikam, bozgun ve çöküş gelir. İstanbul denildi mi milli hafızalarda muzaffer anılar canlanır, buna karşılık haçlı emellerinin uykuları kaçar, zalim ve habis çevrelerin hayalleri kararır. Şu anda dünyanın gizli gündemi İstanbul’daki seçimin akıbetinin ne olacağı, neticesinin nasıl şekilleneceğidir.

“Muhasım odaklar acaba kimlerdir? Onların aklına neden “intikam,bozgun ve çöküş” geliyor? Zalim ve habis çevreler kimler ki, hayalleri kararıyor?”

“TÜRKİYE’Yİ BÖLMEYE, KARDEŞ KAVGASI ÇIKARMAYA HİÇ KİMSENİN GÜCÜ YETMEYECEKTİR”

“Türkiye terörle mücadele ederken aynı zamanda arkalarında ki güç ve ülkelerle de hesaplaşmaktadır” diyen Bahçeli, “Ekonomik saldırılara göğüs gererken bunu tahrik ve teşvik eden sermaye çeteleriyle, siyasi mihraklarla da kıyasıya boğuşmakta, çetin bir şekilde uğraşmaktadır.

“Şayet ülkemizi yaklaşık 16 yıldır kesintisiz, koalisyonsuz yöneten AKP iktidarı ekonomimizi sağlam temeller üzerine oturtsaydı. Sanayi yatırımlarına, tarıma ve hayvancılığa gereken önemi verseydi. Mevcut 100 lerce kuruluşu yok pahasına, yandaşlarına peşkeş çekerek elden çıkartmasaydı, ülkemiz bugün içine düştüğü “ekonomik krizi, yüksek enflasyonu ve felaket boyutundaki işsizliği” asla yaşamazdı. Ekonomisi, milli parası, Merkez Bankası, yabancı paralar karşısında kuvvetli ve dirençli bir ülke asla kuru gürültüye pabuç bırakmaz. Londra sermayedarlarına muhtaç olmaz. Aslanlar gibi dimdik ayakta dururdu.”  

“KÜRT KÖKENLİ KARDEŞLERİMİZİN TERÖRLE EN UFAK BİR İLGİSİ YOKTUR”

“Türk-Kürt arasına nifak sokmaya çalışanlar bozguna uğratılacaktır. Kürt kökenli kardeşlerimiz bizim canımızdır, ciğer parelerimizdir. Ortak bir maziden, ortak bir geleceğe birlikte uzanacağız. Kürt kökenli kardeşlerimizin terörle en ufak bir ilgisi yoktur. MHP’yi Kürt kökenli kardeşlerimizle sorunlu göstermek alçaklıktır, sapıklıktır, cinayettir. İşte bu birlik ve beraberlikle İstanbul’da tarihi bir seçimi yapacağız.

23 Haziran’da umudun, huzurun, cumhurun, ahlakın, kardeşliğin yanında duracağız, helalin tarafında bulunacağız. Ortak gayemiz İstanbul’un ehline emanetini sağlamaktır. Mücadelemiz buna yöneliktir.”

“Millet ittifakının ve 21 Mart seçiminde bu ittifakın adayı Sn. Ekrem İmamoğlu’nu destekleyen birçok partiye mensup seçmenin oylarıyla, İmamoğlu YSK başkanının da onayı ile İBŞB’lığı mazbatasını almıştı. 18 gün bu şehri yönetti ve meclisinde şeffaf yayıncılığı başlattı. Su, ulaşım ücretlerinde indirim gibi birçok sosyal projeyi ateşledi. Sonra YSK’nın tartışmalı bir kararıyla mazbatası elinden alınarak, akla ziyan sadece İBŞB Başkanlığı seçimi iptal edildi. Bu insanlara Cumhur ittifakı liderleri, “oylarımızı çaldılar” imasında bulundular. Şimdi soruyorum bu yapılanların üzerine Cumhur ittifakı, Sn.Bahçeli’nin yukarıda dediği gibi nasıl ahlakın, kardeşliğin yanında duracak, nasıl helalin tarafında bulunacak?”   

“MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ İSTANBUL’UN HER YERİNDEDİR”

Bahçeli, “İstanbul ehline emanet edilmezse bin yıllık kardeşliğimiz zarar görecektir. İstanbul ehline emanet edilmezse kaynaşma potamız küflenecek, medeniyet cevherimiz karalanacaktır. Türk milleti İstanbul üzerinde oynanmak istenen oyunların kuşkusuz farkındadır. İstanbullu kardeşlerimin kurulan ve kurgulanan kirli tezgâhları bozacağından şüphem yoktur.

“Şayet İstanbul 23 Haziran seçiminde, ehline yani Sn. Binali Yıldırım’a emanet edilmezse, bin yıllık kardeşliğimiz nasıl zarar görecektir? Bin yıldır kardeş olduklarımız kimlerdir? Kaynaşma potamız neden küflenecektir. Medeniyet cevherimiz neden karalanacaktır. İBŞB Başkanlığı seçimi ile Türk milleti üzerinde ne gibi oyunlar oynanmak istenmektedir. Bu oyuncular kimlerdir? Kimler tarafından kirli tezgahlar kurulup, kurgulanmaktadır? İnanın ben Sn. Bahçeli’nin bu siyasi söylemlerini gerçekten anlamakta güçlük çekiyorum.”   

“ALGI OPERASYONLARI BOŞUNADIR”

“… Kötü ve köksüz siyaset anlayışı başarıya ulaşamayacaktır. … İstanbullu kardeşlerimiz her şeyi bilmektedir. Cumhur İttifakı’nın muazzam başarısı karşısında şaşkına dönmeleri normaldir. Cumhur ittifakı kazandığı sürece Türkiye karşıtı çevreler emellerine ulaşamayacaktır.” şeklinde konuştu.

“Evet, kötü ve köksüz siyaset anlayışı başarıya ulaşamayacaktır” diyor Sn. Bahçeli.

“Bu cümlesini noktası, virgülüne kadar doğru buluyorum. Bu anlayış kesinlikle başarıya ulaşamamalıdır. Yalnız, İBŞBaşkanlığı seçimini kaybeden Cumhur ittifakının muazzam başarısı kavramını bir türlü analiz edemedim.”

Sn. Bahçeli devam eden yazısının bir yerinde isim vermeden Ekrem İmamoğlu için diyor ki:

“…Boyası akan, hırçınlığı, şiddet dili, gerçek yüzü ortaya çıkan, basit ve vasat bir siyasi profil çizen şahıs bir hafta sonra siyaseten hezimete uğrayacaktır”.

“Bu güne kadar yaptığı toplantılarda, ülkemizde hayal bile edemeyeceğimiz bir güler yüzle, insanımızı çocuğuyla, kadınıyla, erkeğiyle, sımsıcak sevgiyle kucaklayan, her zaman ‘kötü söz söyleyen önce kendisi bir aynaya baksın’ anlayışı taşıyan, sıra dışı bir siyasi kişilik ile İstanbul’lu seçmenin en azından yarısının, belki de fazlasının gönlünde taht kuran Sn. Ekrem İmamoğlu gerçekten yukarıdaki acımasız yakıştırmaları hak etmiyor.”   

Diyorum… İlhan Küçükbiçmen