Son dakika… Sabahattin Önkibar’a saldırı!

Gazeteci Sabahattin Önkibar’a Ankara’da saldırı gerçekleştirildi. Saldırı sonrası açıklamalarda bulunan Önkibar, “Bunu kimin yaptığını ve kimlerin yaptırdığını biliyorum. Ergen çocukları saldılar üstüme. 19-20 yaşında çocukları saldılar üstüme” dedi.

Haberler Gündem

Son dakika… Sabahattin Önkibar’a saldırı!

Önkibar saldırganlardan şikayetçi oldu. Görgü tanıklarının ifadesine göre saldırganların kullandığı araçlardan biri tespit edildi.

SABAHATTİN ÖNKİBAR’DAN AÇIKLAMA

Önkibar, “Eşofman vardı üzerimde markete doğru giderken 3 kişi saldırdı. Ama hazırdım. Bunların işi sokağa döktüğünü anladım. Bahçeli’nin açıklamalarından sonra bekliyordum. Bana vurdular yere düştüm tekmelemeye başladılar. Esnaf geldi müdahale etti. İki tane arabaları vardı bindiler ve kaçtılar. Ben çok dikkat ediyordum. Bunu kimin yaptığını ve kimlerin yaptırdığını biliyorum. O çeteleri tutana kafa tutuyorum. Onlardan hesap soracağım. Hemen polise bildirdik. Şikayette de bulunduk. Yarın raporu da karakola ya da adliyeye bildireceğim. Ergen çocukları saldılar üstüme. 19-20 yaşında çocukları saldılar üstüme” dedi.

           —————————————————————————————————————————————

Son bir ay içinde Ana Muhalefet Lideri Sn. K. KILIÇDAROĞLU’na yapılan hunharca saldırı başta olmak üzere birçok gazeteci evlerinin önünde, neredeyse ölesiye  dövülerek darp edildi.

Dikkat edilecek en önemli nokta ise;  bu gazetecilerin tamamının fikir, görüş ve kalemlerini iktidar partisi AKP ve onu destekleyen MHP’yi eleştiri üzerine inşa etmeleriydi.

Şunu unutmayalım ki medyanın yani onun vazgeçilmez unsuru olan gazetecilerin temel işlevi, ister iktidar olsun ister muhalefet olsun görüş ve düşüncelerini yaşadıkları topluma hatta dünyaya özgürce sunmalarıdır.

Bunun da teminatı ülkemizin kolluk güçleri ile bağımsız adaleti olmalıdır. Ama bu kötü gidişi önlemenin en önemli görevi de şüphesiz siyasi önderlere düşmektedir.

Şunu asla gözardı etmemek lazım; yaşadığımız dünyada “ben yaptım oldu!” diye,  diğer bir deyişle “kafamızı deve kuşu misali kuma gömerek” sorunları saklamak, yok saymak inanın mümkün değildir. Dijital çağda bilgi iletişimi neredeyse saniyeler içerisinde dünyanın her köşesine gerçekleştirilmektedir.

Sık sık, “işimize gelmeyen, örtbas edilmesini istediğimiz konularda “dış güçler” diye dilimize doladığımız bu güçler, ne yazık ki, ister beğenelim, ister beğenmeyelim, bu tür olaylarda ülkemiz demokrasisini acımasızca yerden yere vuruyorlar.

Buna sebep olanların hiç hakkı yok. Üzülüyor ve utanıyorum…

İlhan KÜÇÜKBİÇMEN

NOT: Dilerseniz FACEBOOK sayfama “kısa Mesaj” atarak duygu ve düşüncenizi iletebilirsiniz.